Vlaemsch (chez moi)
-
wo 26 okt 2220.15de Warande, TurnhoutSchouwburg, zittend
zitplaats basisprijs € 28 -26 jaar € 12 -
do 27 okt 2220.15de Warande, TurnhoutSchouwburg, zittend
zitplaats basisprijs € 28 -26 jaar € 12
Choreograaf Sidi Larbi Cherkaoui en beeldend kunstenaar Hans Op de Beeck slaan een brug naar het economisch en cultureel welvarende Vlaanderen van de 15de eeuw. Een tijd waarin voornamelijk kunstenaars de reputatie van de regio uitdroegen. De invloed van de Vlaamse polyfonisten op de muziekgeschiedenis is vergelijkbaar met die van de Vlaamse Primitieven op de schilderkunst. Niet toevallig zijn beide fenomenen een steeds weerkerende bron van inspiratie voor Cherkaoui en Op de Beeck. Het internationale ensemble Ratas del viejo Mundo dat gespecialiseerd is in muziek van vóór 1600, zorgt voor livemuziek bij dit prestigieuze project.
Je wortels claimen kan gevaarlijk zijn en leiden tot angst of tot afwijzing van ‘zij die niet van bij ons zijn.’ Als we echter onze stamboom opzoeken, merken we dat we verbonden zijn met een veelheid van oorsprongen die van elders (en van ver) komen. Deze smeltkroes van invloeden vormt ons DNA en inspireert het werk van de Belgisch-Marokkaanse choreograaf Sidi Larbi Cherkaoui op muzikaal, visueel en theatraal vlak.
"Isolement is niet interessant. Vlaming zijn is een fluïde identiteit, zoals elke identiteit." (Sidi Larbi Cherkaoui)
recensie De Morgen ****
recensie Het Nieuwsblad ****
reeks Dans XL
Je kan deze voorstelling ook in een voordelige reeks kopen.
meer info
reeks Dans XXL
Je kan deze voorstelling ook in de meer uitgebreide, voordelige reeks 'Dans XXL' kopen.
meer info
de choreografieën zijn van een hypnotiserende schoonheid
50 jaar de Warande: FUTURE/CLASSICS
Dit najaar vieren we 50 jaar de Warande. Om dit te vieren nodigen we artiesten uit die de Warande mee hebben grootgebracht, maar ook de beloften van de toekomst. Lees meer over 50 jaar de Warande.
maatregelen tegen Covid-19
De Warande houdt zich aan de coronamaatregelen opgelegd door de federale regering.
Lees hier de laatste update.

credits
concept, regie en choreografie: Sidi Larbi Cherkaoui
scenografie: Hans Op de Beeck
met: Kazutomi ‘Tsuki’ Kozuki, Tister Ikomo, Dorotea Saykaly, Helena Olmedo Duynslaeger, Dayan Akhmedgaliev, Marina Kuscheva, Patrick ‘Twoface’ Seebacher, Nick Coutsier, Pau Aran Gimeno, Jonas Vanderkerckhove, Ido Gidron, Christine Leboutte, Darryl Woods, Khalid Kouijili, El Yakoubi en Tsubasa Hori livemuziek: Ratas del Viejo Mundo (Soetkin Baptist, Michaela Riener, Anna Rindhal Karlsen en Tomàs Maxé
kostuumontwerp: Jan-Jan Van Essche en Hans Op de Beeck muzikale regie: Floris De Rycker
rehearsal director en assitent: Kevin Vives
dramaturgie: Timmy De Laet
geluidsontwerp: Elric Reinartz
lichtontwerp: Andries Van Gulck
technisch directeur: Manu Van Heuckelom
productiemanager: Tanja Vrancken
productie: Eastman
coproductie: La Monnaie/De Munt, Festpielhaus St Pölten, Théâtre National de Chaillot, Sadler’s Wells,Thépatre National de Bretagne, Grand Théâtre de la ville de Luxembourg
met steun van: de Vlaamse Overheid en tax shelter van de Belgische federale overheid