Beatrijs: een makkelijk middeleeuws Maria mirakel maar dan moeilijk
-
wo 19 apr 2320.15 - 21.00de Warande, TurnhoutKuub, zittend
Beatrijs, een Middeleeuwse non die het klooster verlaat voor een jeugdliefde. Een jeugdliefde die haar vervolgens verlaat wanneer het geld op is. Waardoor Beatrijs als sekswerker aan de slag gaat om haar kinderen te onderhouden. Om uiteindelijk toch te beslissen terug te keren naar het klooster en haar kinderen af te staan. Ziedaar: het verhaal van ‘Beatrijs’ in het (heel) kort.
De Middeleeuwen worden vaak clichématig beschreven als “de donkere eeuwen” waarin (mannelijk) geweld domineert en vrouwen geen rol spelen. Maar wanneer je naar de realiteit kijkt van deze periode, blijken vrouwen veel geëmancipeerder dan wij doorgaans denken. Beatrijs is het ideale personage om komaf te maken met de eenzijdige blik op de geschiedenis. Een vrouw die zowel non, moeder als sekswerker is. Een ondernemende vrouw die haar eigen keuzes maakt.
Lola, Sara en Yinka proberen te begrijpen waarom Beatrijs de keuzes maakt die ze heeft gemaakt. Ze gaan in gesprek met experts en hercomponeren dit verhaal vanuit een ander standpunt.
inleiding
Bij deze voorstelling is er een gratis inleiding van 19.30 tot 20 uur in de Terraszaal (+1) in de Kuub.
credits
van en met: Lola Bogaert, Sara Haeck en Yinka Kuitenbrouwer
coaching: Kristien De Proost en De Roovers
kostuum: Lotte Boonstra productie van: Het Huis Hasselt
met dank aan: de Warande, Monty Kultuurfaktorij, De Grote Post, TG STAN, Geert Claessens, Herman Pleij, Andrea Bardin en Catrien Santing