zomer in de warande

Zomer van de Warande

De laatste voorstellingen van het seizoen 2025-2026 komen eraan. Op 12 en 13 september trappen we het nieuwe seizoen af met het festival Plein de Cirque. Maar geen nood: ook tijdens de zomermaanden is er heel wat te beleven in en om de Warande. Kijk zelf maar.

Openingsuren ticketbalie

juli en augustus
maandag tot vrijdag van 9 tot 13 uur
let op: volledig gesloten van maandag 27 juli t/m vrijdag 7 augustus


Bereikbaarheid Warande

In juli en augustus is enkel de centrale ingang via de Groenzone open vanaf 8 uur. Het is dan niet mogelijk om via de ondergrondse parking of KUUB de Warande binnen te komen.

DINAMO in de zomer

Benieuwd naar de nieuwe workshops en cursussen van DINAMO? Vanaf 7 juli kan je ze online ontdekken, vanaf 26 augustus kan je inschrijven. Intussen:

·       blijft de DINAMO-balie open tot en met 18 juni en gaat ze weer open op 17 augustus.

·       kan je DINAMO nog tot en met 12 juli bereiken via dinamo@warande.be of 014 47 21 64.

·       loopt Praatpunt op dinsdag nog door tot 30 juni, van 13 tot 15 uur.

·       gaat DINAMO op vrijdag 28 augustus naar de abdij van Villers-la-Ville voor een opmerkelijk wandelconcert.

·       start het nieuwe cursusjaar op maandag 21 september.

Bibliotheek en Archief in de zomer

Geef je zomer extra kleur met de boeken, films, strips en tijdschriften van Bibliotheek Turnhout. De bib blijft open op de gewone uren: van maandag tot donderdag van 10 tot 20 uur, en op vrijdag en zaterdag van 10 tot 17 uur (sluiting op 11 en 21 juli en op 15 augustus).

Daarnaast presenteren Bibliotheek en Archief ook:

·       ‘Kempenatelier XXII|Droom(t)huis. De verhalen van Ervin, Philogène en Edward.’ – Een mini-expo over drie Kempense migratieverhalen. Tot eind augustus.

·       ‘Bestemming Bib’ – Ben je tussen 3 en 18 jaar, ga dan op leestrip en maak kans op een reiskoffer vol boeken en andere mooie prijzen. De hele zomer.

·       ‘Schatten van Vlieg’ in Bibliotheek Turnhout – Een speurtocht tussen de boekenrekken voor 4- tot 12-jarigen. De hele zomer.

·       Nederlands Kampioenschap Poetry Slam – Voorrondes. Donderdag 2 juli om 20 uur.

Afscheid Zjef Van Beek (Barzoen) en opening vernieuwde horecazaak

Na meer dan 13 jaar neemt Zjef Van Beek afscheid als uitbater van eetcafé Barzoen. Tot en met zondag 28 juni kan je nog komen genieten van een drankje, lekker eten en een stevige scheut muziek. Kom op woensdagavond voor een terrasconcert en op zondagnamiddag voor een dj. In juni is Barzoen open van woensdag tot en met zondag (op zondag tot 20 uur).

Tijdens de zomermaanden blijven de deuren van de horecazaak dan even dicht voor renovatie en herinrichting. Begin september opent de vernieuwde zaak, met een nieuw verhaal en misschien ook wel een nieuwe naam.

Straatartiesten

De Grote Markt wordt op zondag 5 juli 2026 vanaf 14 uur een ontmoetingsplaats met verrassende halsbrekende circusacts van hoge kwaliteit.

Ontdek het programma- samengesteld door de Plein de Cirque-ploeg van de Warande. 

KUUB breekt uit

Tijdens de zomermaanden geniet je van 4 KUUB-concerten in de uiterst gezellige Panorama Zomerbar. KUUB breekt uit presenteert VALS ALARM + support Seeblue (vrijdag 10 juli), Kunde (zaterdag 25 juli), Koala Disco (zaterdag 8 augustus) en Sad Boys Klub + support Corbilla Bird & Standub (zaterdag 15 augustus). Kom op tijd: de concerten beginnen om 19 uur (Koala Disco om 20 uur). En ze zijn helemaal gratis!

Expo’s ‘Een Onzichtbare Stad’ en ‘Onder de Stoep, het Strand’

Het STRAAT-programma mag dan wel officieel worden afgesloten op 21 juni, de 2 STRAAT-expo’s lopen nog een tijdje door. Bezoek nog tot en met 30 augustus ‘Een Onzichtbare Stad’, de solotentoonstelling van Thomas Verstraeten. Of volg het parcours van ‘Onder de Stoep, het Strand’ in en rond de Warande. Die expo toont nog tot 13 september het werk van 24 kunstenaars.

Geef je bezoek aan de expo’s een extra dimensie met een workshop of een rondleiding. Wil je dat deze zomer doen? Doe dan een aanvraag voor je workshop of rondleiding via onze website ten laatste op 30 juni. Aanvragen na 30 juni kunnen we pas verwerken vanaf 17 augustus. 

Finissage expo ‘Een Onzichtbare Stad’ (Thomas Verstraeten) 

Om zijn expo af te sluiten, gaat Thomas Verstraeten op zondag 30 augustus om 14 uur in gesprek met Marie Peeters over zijn werk, zijn fascinaties en de manier waarop toeval en schoonheid een rol spelen in zijn praktijk.  
Het gesprek met kunstenaar Marie Peeters vindt plaats naar aanleiding van haar publicatie 'Het boek van schoonheid en toeval', waarin zij 12 markante figuren bevraagt over diezelfde thema's. 
 
locatie: expozaal de Warande, Turnhout 
datum: zondag 30 augustus, 14 uur 

Schatten van Vlieg 

Open je ogen voor de tentoonstelling ‘Een Onzichtbare Stad’ en laat je meeslepen door een wereld vol geheimen. Lukt het jou om de onzichtbare schat te vinden? Tijdens deze reis speur je naar verborgen aanwijzingen en dagen we je uit om de ultieme code te kraken. Een kunstzinnig en speels avontuur speciaal voor nieuwsgierige ogen, creatieve hoofden en families die graag samen op ontdekking gaan. 
Kom van 1 juli tot 30 augustus langs tijdens de openingsuren van de expo. 
 
Wil je nog verder op ontdekking gaan? Doorheen het gebouw van de Warande zijn allerlei kunstwerken verstopt. Kan jij ze vinden? Haal de brochure van de tentoonstelling ‘Onder de stoep, het strand’ op aan de expobalie en geniet nog langer van je prikkelende bezoek. 

Expo 'GEZIEN WORDEN'

Nog tot 5 juli kan je 16 krachtige portretten van Bert Stephani bekijken in de Centrale Hal van de Warande. De fotograaf maakte de foto’s op vraag van T’ANtWOORD, een vereniging waar mensen in armoede het woord nemen. 

Meer info

MOOOV Wijkt Af 

Om je in Italiaanse sferen te wanen, hoef je het deze zomer niet te ver te zoeken. ‘MOOOV Wijkt Af’ pakt van 19 tot en met 28 augustus uit met Viva l’Italia. In Turnhout en omliggende gemeenten kan je genieten van gratis zomerse openluchtcinema.

Bekijk het programma

Op kamp in de Warande

Kinderen en jongeren zijn meer dan welkom in de Warande, en zeker ook in de zomer. Met 3 kampen bieden we een fijn zomeraanbod aan:

·       Zomerspeelweek Bazart – van 17 tot 21 augustus – 5 tot 18 jaar – Creatieve speelweek rond kunst, cultuur en erfgoed

·       Buitenschoolse opvang – van 24 tot 28 augustus – 8+ – met kunstenaarsduo Straatwaarde 

·       KAAIMANkamp – van an 24 tot 28 augustus – 12 tot 18 jaar – Theaterkamp rond het thema van de nieuwe voorstelling van het theatergezelschap De Mannschaft.  

Plein de Cirque

We openen het nieuwe seizoen met een acrobatische knal. Plein de Cirque gaat in en rond de Warande door op zaterdag 12 en zondag 13 september. Het volledige programma maken we nog bekend, check daarom binnenkort onze website of schrijf je in op onze nieuwsbrieven.

We geven hier graag al 2 voorstellingen mee. In ‘Ki No Nagare’ vloeien circus en aikido samen tot een poëtisch duet. En ‘Symbiosis’ is een uniek universum waar circus, magie nouvelle en objecttheater in elkaar overvloeien.

Zomerprogramma

Agenda

wachtlijst

mijn wenslijstje

Toegevoegd:

naar mijn wenslijstje

Inschrijven voor onze nieuwsbrief.