Laika & Zefiro Torna
-
wo 28 okt 2620.15de Warande, TurnhoutKUUB, vrije zit
Ongenummerd -26 jaar € 12 vroegboekkorting € 22 -
do 29 okt 2620.15de Warande, TurnhoutKUUB, vrije zit
Ongenummerd -26 jaar € 12 vroegboekkorting € 22
De dame en de eenhoorn is een van de meest fascinerende wandtapijtenreeksen uit de 15de eeuw. Het kunstwerk wordt beschouwd als een allegorie op de vijf zintuigen, maar omvat zes tapijten. Het sluitstuk van de reeks verwijst naar een mysterieus zintuig – het zogenoemde ‘zintuig van het hart’.
Vanuit deze historische verbeelding onderzoekt HYPERSENSES de zintuiglijke ervaring van vandaag. In een tijd van overprikkeling en mentale ruis nodigt deze multisensoriële muziekperformance uit om aandachtig stil te staan bij wat we ervaren.
Na de succesvolle samenwerking rond het alchemistische laboratorium BALSAM en talrijke speelreeksen in binnen- en buitenland, bundelen Zefiro Torna en Laika opnieuw hun krachten voor een voorstelling die de zintuigen op scherp zet.
credits
concept: Jurgen de Bruyn, Peter de Bie, Sara Sampelayo
regie: Michai Geysen
spel: Peter de Bie, Sara Sampelayo, +1
muziek: Jurgen de Bruyn, Mariske Broeckmeyer, +1
scenografie: Peter de Bie
dramaturgie: Katherina Lindekens en Mieke Versyp
in coproductie met: Le Channel, scène nationale de Calais en Cultura Nova Heerlen